طب اسلامی و طب سنتی (مکمل) و طب فیزیولوژی

طب اسلامی و طب سنتی (مکمل) و طب فیزیولوژی

قال رسول الله صل الله علیه و اله وسلم :العلم علمان علم الادیان و علم الابدان

 نسخه شفای امراض حمد و سپاس حقیقی است  . خداوندی که برای هر دردی شفایی افرید. آفریدگاری که دموی مزاجان به حلاوت شوق وصالش درجوش و صفراوی طبعان از حرارت رنج فراقش در خروش و بلغمی ها از قیل و قال کنه ذاتش در سکوت و سودازدگان در اشتیاق جمال و کمالش مبهوت

  طب سنتي ايران که برگرفته از فرهنگ ایران و اسلام است، يك مكتب طبي كامل و پويا می باشد كه جهان را به عنوان نظام احسن و آفريده خالق عليم و حكيم مي‌نگرد و پزشك را از بابت تسلط و احاطه او به علوم مختلف و درك صحيح او از جهان هستي حكيم ناميده است. طب سنتي ايران، ميراث گرانقدر بجاي مانده از تلاش حكيمانه، تحقيقات عالمانه و تجارب ارزشمند هزاران دانشمند و حكيم دوران هاي گذشته به ويژه دوران 1400 ساله تمدن اسلامي است كه نه تنها در دوران هاي گذشته بلكه براي دنياي امروز و فردا نيز در اين درياي پهناور، گوهرهاي درخشان و ناسفته فراواني وجود دارد عجبا كه ما از يك سو اين همه به «بوعلي» افتخار مي‌كنيم و خيابان و تالار و دبيرستان و دانشگاه به ياد او و به نام او برپا مي‌كنيم و بر سر گورش بناي با شكوه مي‌سازيم و از سوي ديگر هر كه را كه از قانون او، شفا طلبد مجنون و مجرم مي‌دانيم و به دادگاهش مي‌كشانيم.

اگر صرفاً توجه خود را به نتايج آني و فردي و حتي منطقه‌اي تكنولوژي جديد معطوف سازيم، البته ممكن است خوشحال و خندان شويم، اما وقتي تأثير دراز مدت اين تكنولوژي را بر طبيعت و براي همه افراد بشر و در سراسر جهان در نظر بگيريم، آينده‌اي تيره و تاريك را خواهيم ديد كه به نابودي بشريت منتهي خواهد شد. خوشبختانه امروزه اين سخن شاعران، اديبان و حتي فيلسوفان نيست كه عالمان و مهندسان بتوانند در آن ترديد كنند، اين گزارش رسمي معتبرترين دانشگاههاي علمي و صنعتي جهان است كه ادامه جريان كنوني تكنولوژي را به مدد ارقام و اعداد، قطعاً موجب نابودي بشر مي‌داند

ما امروزه در طب جديد از نظر علمي يكسره ريزه خوار و جيره‌خوار علم غربي هستيم. داروهاي شيميايي را يا مستقيماً از خارج وارد مي‌كنيم و يا اگر در كارخانه‌هاي داخلي تهيه مي‌كنيم، فرمول و طرز تهيه آنها به دنياي غرب تعلّق دارد و از اين نظر از لحاظ علمي وابسته به ديگرانيم .از لحاظ اقتصادي نيز پولي كه بابت خريد داروها و يا بابت خريد امتياز ساخت آنها به ديگران مي‌پردازيم، رقم هنگفتي است. با احياي طب سنتي، اين هر دو وابستگي دست كم تا اندازه‌اي كم خواهد شد؛ نه تنها از خروج مقداري از ارز كشور به خارج جلوگيري مي‌شود بلكه با عطف توجه به كشت گياهان دارويي و صنايع وابسته بدان، در داخل كشور از روستا گرفته تا شهر، كار توليدي مفيدي ايجاد خواهد شد .تنوع آب و هوا و خصوصيات اقليمي فلات ايران به اندازه‌اي است كه انواع بسياري از گياهان نادر طبي در اين سرزمين مي‌رويد كه بي‌ترديد با رونق گرفتن تهيه گياهان دارويي، مي‌توان قسمتي از آن را نيز صادر كرد.

نتيجه اجتماعي ديگري كه از احياي طب سنتي عايد همگان مي‌گردد، ارزاني اين طب است. با احياي طب سنتي در بسياري موارد، بسته‌هاي گياهان دارويي ارزان قيمت، جاي شيشه‌ها و جعبه‌هاي گران قيمت را خواهد گرفت و اين نكته‌اي است كه از فرط وضوح نيازي به توضيح آن نيست و تأثيري كه كاهش مخارج درمان مي‌تواند در همه طبقات اجتماع و مخصوصاً طبقات كم درآمد داشته باشد، ‌ناگفته آشكار است.

آسـان بودن تربيت طـبيبان سـنتي نيز يـكي ديگر از دلايلي است كه احياي طب سنتي را ايجاب مي‌كند. با سر و سامان گرفتن طب سنتي، مي‌توان در دوره‌هاي كوتاه مدت، گروه قابل توجهي را به عنوان متخصص اين طب تربيت كرد. البته همين جا بايد گفت كه تربيت طبيبان سنتي، ما را يكسره از طب جديد بي‌نياز نخواهد كرد .مهم اين است كه ما بتوانيم قلمرو سودمندي و صلاحيت طب سنتي را مشخص سازيم و سپس در آن قلمرو به طبيبان سنتي اجازه فعاليت و مداوا دهيم.

در اينجا ممكن است پس از اين همه دلايلي كه براي اثبات امكان موجوديت و مفيد و حتي ضروري بودن طب سنتي اقامه شده، اين سؤال پيش آيد كه پس اصولاً چرا با طب سنتي مخالفت مي‌شود؟

علت عمده افول طب سنتي در ايران دو چيز است: نخست خودباختگي ماست نسبت به تمدن غربي، و بعد، رويگرداني از هر آنچه خود داشته‌ايم و از هر آنچه نام «سنت» بر آن نهاده شده است.
احياي طب سنتي آن دسته از سرمايه‌داران بزرگ خارجي و نمايندگان آنها و به آن دسته پزشكاني كه با جان آدمي سوداگري مي‌كنند زيان مي‌رساند

يَا أَيُّهَا الرُّسُلُ كُلُوا مِنَ الطَّيِّبَاتِ وَاعْمَلُوا صَالِحًا إِنِّي بِمَا تَعْمَلُونَ عَلِيمٌ
اي پيامبران از غذاهاي پاكيزه بخوريد و عمل صالح انجام دهيد كه من به آنچه انجام مي‏دهيد آگاهم.
 
 
 

 

نویسنده: احیای طب سنتی ׀ تاریخ: جمعه 13 مرداد 1393برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

 

ماساژ کودک

چرا ماساژ می‏دهیم؟

 یادگیری و انجام ماساژ کودک، کار بسیار ساده‏ای است. چند وسیله کوچک لازم دارد و هیچ هزینه‏ای در بر ندارد، مگر مقداری وقت. منافع دراز مدت و کوتاه مدت آن برای کودکان زیاد است و از طرف دیگر والدین نیز با ماساژ بچه‏ها ارتباط مثبت و خوبی را با آنها برقرار خواهند کرد. دراین مقاله علاوه برمنافع ماساژ سعی کردیم مراحل این کار را نیز با استفاده از عکس به شما نشان دهیم.

 

ماساژ کودک

منافع ماساژ برای کودکان

احساس امنیت: ارتباط جسمی بین کودک و یکی از والدینش، احساس عشق و علاقه و ارزشی را در او تقویت می‏کند و این احساس، به رشد عزت نفس و اعتماد به نفس در کودک می‏انجامد.

سلامت و تندرستی کل بدن: تحقیقات نشان می‏دهد: کودکانی که با محبت و مهربانی لمس می‏شوند، کمتر از آنانی که تماس محبت‏آمیز با والدین‏شان ندارند گریه می‏کنند یا بیمار می‏شوند. ماساژ، گردش خون را بهبود می‏بخشد و سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می‏کند. همین طور

ماساژ کودک

کمک می‏کند که مایع لنفی در سرتاسر بدن پخش شود و مواد مضر نیز از بدن دفع گردد. ماساژ، درد و نشانه‏های بعضی از ناراحتی‏ها و بیماری‏های مزمن را تسکین و تخفیف می‏دهد. راحتی و آرامش را افزایش می‏دهد و به نوزادی که دایم گریه می‏کند، آرامش می‏بخشد.ماساژ، خودآگاهی از جسم را افزایش می‏دهد و عضلات را محکم و مفاصل را منعطف می‏کند. بدین ترتیب برای کودکان نارس (کودکانی که زیر وزن طبیعی به دنیا می‏آیند یا آنهایی که نیازهای ویژه‏ای دارند) منفعت ویژه‏ای دارد.

مهارت اجتماعی: با لمس کودک‏تان چگونگی برقراری ارتباط را به او آموزش می‏‏دهید. ماساژ به شما کمک می‏کند ارتباط غیرکلامی با کودک‏تان برقرار سازید و این موضوع باعث افزایش ارتباط زود هنگام شما با کودک خواهد شد. در نتیجه کم‏کم عزت نفس و توان برقراری ارتباط اجتماعی در کودک پدید خواهد آمد.

تحقیقات نشان می‏دهد: کودکانی که با محبت و مهربانی لمس می‏شوند، کمتر از آنانی که تماس محبت‏آمیز با والدین‏شان ندارند گریه می‏کنند یا بیمار می‏شوند.

ماساژ کودک

منافع ماساژ برای والدین

 

آرامش و راحتی: وقتی کودک‏تان را ماساژ می‏دهید، کاملاً بر او متمرکز می‏شوید و با او تعامل برقرار می‏کنید. طبق تحقیقات گزارش شده که خود والدین نیز از این تعامل لذت می‏برند و احساس آرامش می‏کنند.

حساس شدن نسبت به کودک: اگر کودک را آن طور که دوست دارد نوازش کنید یا فشاری به او وارد آورید او در این حالت قادر به ابراز احساس خود نخواهد بود از این رو خود شما باید با نگاه به عکس‏العمل‏های او، آنها را

ماساژ کودک

تفسیر کنید. با این روش شما می‏آموزید که از روی حرکات کودک منظور او را بخوانید یا درکش کنید و همین مسئله باعث افزایش مهارت‏های شما در نگهداری از او می‏شود.

ایجاد آرامش:  ارتباط جسمی ناشی از ماساژ و تماس با کودک، در والدین نیز احساس آرامش و اطمینان ایجاد می‏شود. ارتباط غیرکلامی که همواره در حین ماساژ کودکتان برقرار می‏کنید، جرقه ارتباطی تعاملی و دو طرفه را روشن می‏کند تا آنجا که این ارتباط می‏تواند در آینده نیز بین هر دوی شما برقرار و ادامه داشته باشد.

ماساژ کودک

آمادگی برای شروع ماساژ:

بهترین زمان برای ماساژ کودک‏تان زمانی است که او بیدار است. وقتی او را بغل می‏گیرید، تحت تاثیر خلق و خوی شما قرار می‏گیرد پس باید با خودتان نیز احساس آرامش و آسودگی کنید. هر نوع زیورآلاتی را که در دست دارید بیرون آورید و ناخن‏های‏تان را به اندازه کافی کوتاه کنید تا پوست لطیف کودک نخراشد. هر چیزی را که لازم دارید دور خودتان قرارش دهید تا وقتی ماساژ را شروع می‏کنید بر حرکات دست‏تان یا هر چیزی که کودک دوست دارد تمرکز داشته باشید.
ماساژ کودک

استفاده از روغن

: تماس پوست با پوست رشد و نمو مطلوب را افزایش می‏دهد. پس درک کودک و ماساژ بدن برهنه او، راهی برای تقویت و پیشبرد این مسئله است. روغن کمک می‏کند تا دستان شما به آرامی روی بدن کودک حرکت کند. همچنین به شما اجازه می‏دهد تا حرکت ماساژ را تدریجا محکم‏تر کرده و مدت بیشتری، بدون اینکه وقفه‏ای ایجاد شود، او را ماساژ دهید. روغن، پوست را مرطوب می‏کند و این کار باعث جلوگیری یا به حداقل رساندن خشکی پوست می‏شود. از روغن بادام یا کنجد استفاده کنید. این روغن‏ها بوهایی ملایم دارند، سریع جذب پوست می‏شوند و پوست را تغذیه می‏کنند در صورت امکان روغن طبیعی را انتخاب کنید روغن‏های طبیعی کمتر از روغن‏های مصنوعی پوست را تحریک می‏کنند.

کودکانی که با محبت و مهربانی لمس می‏شوند، کمتر از آنانی که تماس محبت‏آمیز با والدین‏شان ندارند گریه می‏کنند یا بیمار می‏شوند

ماساژ کودک

یک اتاق گرم:

کودکان وقتی برهنه هستند، سریع گرمای بدن‏شان را از دست می‏دهند، روغن نیز باعث کاهش حرارت بدن می‏شود، در نتیجه اتاق باید به اندازه کافی گرم باشد تا کودک‏تان احساس آرامش کند. 20درجه سانتی گراد دمای ایده‏آل اتاق است. اگر با لباس آستین کوتاه احساس سرما نمی‏کنید، گرمای شما برای ماساژ مناسب است.

برنامه ریزی درست و معقول: کودک را در فاصله بین دوبار شیر خوردن، ماساژ دهید. همچنین زمان تعویض پوشک میتواند زمان مناسبی باشد.

زمان: اوایل، برای ماساژ کل بدن 20 تا 30دقیقه را را در نظر بگیرید. عجله

ماساژ کودک

کردن یا انجام آن بین فعالیت‏های دیگرتان شاید  بی‏فایده باشد و منجر به بی‏تابی کودک شود. وقتی که هر دو به ماساژ خو گرفتید، وقت کمتری را می‏توانید صرف این کار کنید.

فضای آرام و ساکت: اگر به عنوان مثال صدای تلویزیون و رادیو مزاحم‏تان نباشد، هر دوی شما از ماساژ لذت می‏برید.

در حاشیه بخوانید...

در استرالیا پدران و فرزندانی که به وسیله ماساژ با یکدیگر تماس داشتند مورد مطالعه قرار گرفتند .تحقیقات به این نتیجه رسید که کودکان 12

ماساژ کودک

هفته‏ای که پدران‏شان آنها را ماساژ داده بودند و با آنها از طریق نگاه، لبخند و صدا ارتباط برقرار کرده بودند، نسبت به پدران و نوزادانی که در گروه کنترل قرار داشتند، واکنش‏هایشان همراه با توجه و تمرکز بیشتری بود. همچنین رفتار دوری گزینی از پدران در آنها کمتر دیده می‏شد. در پدران این بچه‏ها هم تمایل به تماس و ارتباط روزانه بیشتری با فرزندان‏شان مشاهده شد. ماساژ کودکان به پدران و کودکان اجازه می‏دهد که از تماس پوست با پوست- که غالبا مادران هنگام شیردادن آن را تجربه می‏کنند- لذت ببرند، ولی پدران اغلب متوجه این مسئله نیستند. آنها با ماساژ کودکان‏شان حالات و واکنش‏های کودکان را درک کرده و برای نگهداری از آنان اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‏کنند.

منبع: تکنیک سلامتی

 

نویسنده: احیای طب سنتی ׀ تاریخ: یک شنبه 24 فروردين 1393برچسب:ماساژ کودک غمز درمانی ماساژدرمانی, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

 مرگ آرام مغزی کودکان با موبایل

اشعه تلفن همراه خطر تومور مغزی را در کودکان افزایش میدهد . بافت مغزی کودکان به خاطر داشتن رطوبت بیشتر یک رسانای عالی برای اشعه تلفن همراه بوده و به نسبت مغز افراد بزرگسال در مواجهه با این اشعه بسیار گرمتر میشود . این تئوری طب سنتی اخیرا همراه شده است با یک مطالعه در کشور نیوزلند . نزدیک به 3 هزار کودک در سال در ایالات متحده با تومور مغزی مواجه هستند . این در حالیست که بطور معمول یک/چهارم سرطانهای دوران کودکی را تومور مغزی تشکیل میدهد . در این مطالعه مشخص شده است که اگر کودکان  استفاده از تلفن همراه را از کودکی آغاز کرده باشند در اواسط سن نوجوانی کاندید تومور مغزی خواهند شد . این درحالیست که در کشور نیوزلند 90% کودکان از تلفن همراه استفاده میکنند . این شرایط زمانی به اوج خطر نزدیک میشود که تلفن همراه به اتاق خواب راه یافته یا در بالین کودکان قرارگیرد . در کشور های انگلستان ، مجارستان ، اسپانیا ، سوئد و استرالیا در ظرف مدت 10 سال استفاده از تلفن همراه در نوجوانان 100% افزایش یافته است .

لازم به ذکر است هر کسی که از تلفن همراه می خواهد استفاده کند باید توجه کامل به نحوه استفاده از این وسیله رفاهی خطرناک داشته باشد . علل حساسیت بیشتر کودکان در مواجه با تلفن همراه را می توان در این موارد دید:

1- مغز کوچک

2- رطوبت بیشتر در مغز کودکان

3- افزایش آسیب های بافت مغز به علت رطوبت بالا

4- عدم توجه کودکان در هنگام استفاده از این وسیله به علائمی مثل گرم شدن گوش ، گرم شدن سر و نیز تأئیر  بر کاهش اشتها و گاها ایجاد تهوع به علت افزایش حرارت و خشکی درمغز

5- فشار دادن گوشی به سر بویژه به طور مداوم و نگه داشتن گوشی در یک طرف سر و تغییر ندادن آن از یک طرف سر به طرف دیگر باعث جذب اشعه های خطرناک در مغز میشود .

6- علت اصلی خطر گوشی های همراه و دستگاههای بی سیم وقتی مغز در  میدان الکترومغناطیسی که این دستگاهها قرار می گیرد

7- از اثرات دیگر این دستگاهها و گوشی روی بچه ها ، ناباروری اوتیسم- اثرات آن روی جنین کاهش رطوبت مغز و آلزایمر اختلال عملکرد سیستم ایمنی و سرطان سینه و مغز میباشد .

8- عدم اطلاع والدین از این موارد و ورود تلفن همراه به اتاق خواب کودکان شانس این اختلالات را به شدت بالا می برد .

9- تأثیر میدان الکترومغناطیس گوشی همراه بر مغز کودکان از طریق افزایش حرارت و ایجاد تغییر در پروتئین ها و نهایتا ژنها عامل شروع این مرگ مغزی آرام یا سرطان مغزی شناخته شده که پرفسور سلطان ایوب در کالج پزشکی ریاض روی آن کار تحقیقی انجام داده است .

10-     تابش اشعه گوشی همراه درمغز کودکان رزنانس بیشتری نیز ایجاد میکند ، چون جمجمه کودکان کوچکتر می باشد .

11- تلفن های همراه با فرکانس بالا میدان مغناطیسی پالسی ایجاد کرده و منجر به تغییر پاسخ های الکترومغناطیسی مغز شده و طیف وسیعی از فعالیتهای مغزی منجمله فعالیتهای الکتروشیمیایی را متاثر میسازند .

12- با جذب اشعه RF در سر علائمی مثل حرارت در اطراف گوش سردرد تنش-سرگیجه خستگی اختلال خواب و اختلالات شنوایی و دیداری از جمله موارد شکایت کودکان خواهد بود .

13- تابش اشعه تلفن همراه در طولانی مدت باعث کاهش ترشح هورمونهای جنسی منجمله تستسرون خواهد شد و تولید مثل را کم میکند .

نویسنده: احیای طب سنتی ׀ تاریخ: دو شنبه 26 اسفند 1392برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

 یاداوری میکنم  که:  عقد دائم و موقت، همچنین انجام مسافرت در این ایام (حدود 5 روز در ماه) هم از نظر دینی و هم از نظر منجمین، توصیه نمی‌شود.

از عمل حجامت و فصد نیز در این ایام نهی شده است مگر در شرایط ضرورت و ناچاری که قبل از ان حتما صدقه و خواندن ایه الکرسی سفارش گردیده است

نویسنده: احیای طب سنتی ׀ تاریخ: چهار شنبه 23 بهمن 1392برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

تهوع و استفراغ در طب اسلامی ایرانی

 تهوع و استفراغ می تواند به صورت پاتولوژیک و ناشی از بیماری های دستگاه گوارش، یکی از علائم شایع در افراد دچار سردرد خصوصا سردردهای میگرنی و یا پس از ضربه به سر باشد یا آنکه یک پاسخ فیزیولوژیک تشدید یافته در زمان حاملگی و مسافرت با وسایل نقلیه باشد.
البته در افراد دچار سردرد، تهوع و استفراغ مخصوصا در موارد شروع ناگهانی آن، باید ابتدا وجود ضایعات داخل جمجمه ی با سیتی اسکن یا ام-آر-آی رد شود.

تهوع در طب سنتی براساس منشأ سرد یا گرم به دو دسته تقسیم می شود: در تهوع گرم، دهان تلخ است و فرد آروغ ندارد. درتهوع سرد دهان آبکی و بی مزه است، فرد آروغ میزند و معده صدا دارد. 

  1. دوش آب ولرم 
  2. پس از دوش خوردن یک عدد انار* شیرین یا آب انار یا رب انار  
  3. شربت امام رضا(ع) طبق دستور
  4. حجامت عام 
  5. حجامت سر

در مطالعه ی گذشته نگری که روی 40مرد و 60زن که با شکایت تهوع همراه یا بدون استفراغ به مجتمع "اَوِسینا" مراجعه کرده بودند با تجویز موارد زیر بنا به تشخیص پزشک و براساس علائم بالینی اشخاص در 37مرد و 56 زن علائم بهبود مشاهده شد که با ادامه ی درمان حالت تهوع و استفراغ کاملا رفع شد.

شربت امام رضا (عليه‌السلام) :

فصل زمستان شامل پوست هلیله زرد+شکر+مصطکی(از هرکدام 20گرم)+عسل 

فصل بهار شامل پوست هلیله زرد+شکر+رازیانه(از هرکدام 20گرم)+ عسل

روش مصرف: مخلوط حاصل را به سه قسمت تقسیم کرده و در سه روز متوالی هر روز یک قسمت را ناشتا میل شود. این مخلوط را سه نوبت در فصل سرما و سه نوبت در فصل گرما مصرف شود.

شربت امام رضا (عليه‌السلام) مزاج متعادل دارد و تقویت کننده معده، کبد و مغز می باشد. امام (عليه‌السلام) فرمودند: كسی كه اين دستور را اجرا كند در آن سال اصلاً‌ مريض نخواهد شد مگر به مرض فوت. 

مصطکی :

طبيعت آن سرد است. دارويی است ملطف يعنی لطيف كننده اعضاء بدن اگر مقدای از اين صمغ را با مقداری صبر زرد مخلوط كرده و بجوند رطوبات زياد مغز، سر و رطوبت زيادی پرده‌های مننژ را جذب می‌نمايد. اگر مقداری از اين مخلوط را به افرادی كه سردردهای سرد مزاج دارند بدهيم بطوری كه صبر زرد يك پنجم مصطكی باشد برای آنان مفيد خواهد بود. بوييدن مصطكی وسواس را از بين می‌برد و ماليخوليا را تخفيف می دهد. مصرف آن با كندر هوش و حافظه را زياد می‌كند. افرادی كه بيماری كزاز مبتلا شده‌اند چنانچه ضمن مصرف داروهای خوراكی و ضمادی ديگر با آب طبخ شده مصطكی ماهيچه‌های گرفته شده‌ آنان را ماساژ دهند، گرفتگی برطرف خواهد شد و در معالجه بيماري موثر خواهد بود. اگر در گوش كسي ورمی پيدا شود يا غده‌ای باشد كه سبب سنگينی گوش يا كری گردد بايد مقداری مصطكی را در آب جوشانيده و پس از سرد شدن روزی دو سه بار، 3 قطره از آن ر ا در گوش بچكانند، غده را باز و سنگينی يا كری را بر طرف می سازد.

هلیله زرد:

اين نوع هليله از ساير اقسام آن مصرف دارويی بيشتر دارد. طبيعت آن سرد و خشك است. هليله زرد يكي از داروهاي بسيار خوب مقوي مغز و قواي فكري است. به علاوه برطرف كننده سرگيجه و معالجه كننده بيماري صرع صفراوي است و بهترين داروي براي يرقان و كهير و جوش‌هاي صفراوي است. چنانچه هليله زرد را پس از بيرون آوردن هسته ميوه آن را بخيسانند و پس از 48 ساعت خيسيده را صاف كرده و تفاله را دور ريخته و مايع صاف شده را ميل كنند بهترين دارو براي بيماريهاي مذكور است.

هليله زرد را در بسياري از معجونهاي كبدي به كار ميبرند. مقدار خوراك هليله زرد از گوشت خشك شده ميوه براي بالغين 4مثقال است كه اين مقدار را در آب جوش ريخته و در ظرف سربسته مي‌گذارند تا خنك شده و ظرف 48 ساعت يا بيشتر خيس برميدارند و چون مسهلي است تقريباً‌ قوي روزي كه اين دارو خورده مي‌شود نبايد نان خورده شود بلكه بايد غذاي آن روز كته يا شوربا‌‌ باشد.

     کابردهای دیگر :

1ـ شستشوي دهان و دندان براي ضعف دندان 2ـ درمان ريزش اشك: اگر ريزش اشك از ضعيفي چشم بود هسته هليله زرد سوخته و نمك هندي و مازو هر سه مساوي آسياب كرده و مخلوط كنند و به چشم بكشند. 3ـ خارش زبان: جويدن هليله زرد و بر روي زبان ماليدن كه در استفراغ ماده گرم زبان اثر تمام دارد. 4ـ قي آور: بهترين قي آور ايازج فيقر با هليله زرد است كه اخلاط را از عمق معده دفع مي‌كند. 5ـ تقويت قلب و معده بود. 6- مصلح خون رقيق كه اگر علت آن صفرا باشد.

رازیانه:

خواص طبيعت رازيانه گرم و خشك افعال و خواص آن عبارتنداز: بازكننده مجاري سينه، كبد، طحال و كليه و مثانه و مسكن دردهاي آنها كه از سردي باشد. مقوي معده و باصره است. مصارف ديگر آن جهت تكرر ادرار و باز شدن حيض، اسهال مزمن، دردهاي مزمن، يرقان است.
طبيعت رازيانه گرم و خشك افعال و خواص آن عبارتند از: باز كنند مجاري سينه، كبد و طحال و كليه و مثانه و مسكن دردهاي آنها كه دراثر سردي باشد. مقوي معده و باصره است.

انار:

درخت انار از جمله درختانی است که تمامی بخش‏های آن از ریشه، پوست تنه،  گل و میوه، مصرف درمانی دارد. در قرآن کریم نیز ازانار به عنوان یکی از میوه‏های  بهشتی در کنار انگور، زیتون و خرما یاد شده است.

  • انار شیرین: دارای طبیعت سرد مایل به اعتدال و در اول تر و با قوت قبض است. با آنکه دارای غذائیت اندکی است اما تولیدکننده خون صالح در بدن می‏باشد. همچنین نفاخ است و در افراد گرم‌مزاج موجب تقویت قوای جنسی می‏گردد. باعث تفتیح و گشایش سده‏ ها (گرفتگی‌های) بدن و ادرارآور است. جهت پاکسازی خون، تقویت کبد، رفع سرفه‏ های گرم، رفع خارش بدن ونیکویی رنگ رخسار مفید است. موجب تلیین و تقویت اعضای تنفس است. مصرف به اعتدال آن، موافق معده و زیاده‏ روی در مصرف آن موجب فساد غذا و ایجادسستی در معده می‏شود. رب انار شیرین در تمامی افعال بالا قوی‏تر از آب آن عمل می‏کند.
  • انار میخوش: طبیعت آن در سردی و تری نزدیک به اعتدال است و در کتب، از  آن با نام  «رمان مز» نیز یاد شده است. در کاهش حرارت و حدّت صفرا و غلیان و جوشش خون، قوی‏تر از انار شیرین عمل می‏کند.
  • انار ترش: نسبت به نوع شیرین، دارای سردی بیشتر بوده و خالی از یبوست  نیست و در کامل‏الصناعه عنوان شده که قوی‏البرد ومعتدل در رطوبت به همراه یبوست لطیف است، در حالی‌که مخزن‏الادویه مزاج آن را در درجه دوم سردی و  خشکی آورده است. درکاهش حرارت معده و کبد و غلیان خون و صفرا مؤثر است و خوردن آن بویژه پس از غذا، موجب تقویت دهانه ورودی معده و مانع صعود بخارات معدی به سمت مغز می‏شود و همچنین از بقراط نقل شده مصرف آب انار ترش به همراه آرد جو در درد و سوزش دهانه معده مؤثر است.  رب انار ترش در کاهش تهوع حین بارداری و تمایل زنان باردار به خوردن مواد غیرطبیعی مفید می‏باشد. اما زیاده‏ روی در مصرف انار ترش بویژه خوردن ناشتای آن، موجب ایجاد زخم و خراش در جدار داخلی روده‏ ها می ‏گردد.

در کتب طبی، مُصلح انار شیرین را انار ترش و مُصلح انار ترش را انار شیرین عنوان کرده‏اند.
در دانش تغذیه و پزشکی نوین تأثیر انار در درمان اختلالات معده مورد بررسی قرار گرفته و ثابت شده پوست و برگ انار برای بهبودمشكلات معده و برخی انواع اسهال‌ مفید است. انار در بهبود هضم نیز مؤثر است و آب آن نیز در بهبود اسهال خونی تأثیر خوبی داشته است.
انار دارای خواص آنتی‌اکسیدانی است ومنبع خوبی از انواع ویتامین‌ها از جمله ویتامین A، C، E و اسید فولیك است.

در پژوهش‌هایی که در زمینه بررسی اثرات سمّی احتمالی مصرف میوه انار انجام شده، تغییراتی در خون و ادرار بیماران تحت درماندیده نشده و با توجه به پیشینه تاریخی مصرف این میوه، مصرف آن در افراد سالم بدون عارضه می‏باشد. 

رب انار : برای بهبود کم اشتهایی، تهوع، ضعف عمومی، تصفیه خون و میگرن بسیار مفید است.

 سایر درمانها : 

--- يك ليوان آب سيب و یک لیوان آب زرشک به اضافه نصف لیوان آب ليمو شيرين و 250 گرم شكر را خوب جوشانده تا قوام آيد، از مخلوط حاصل روزى 3 استكان ميل نمايید.

--- تمبر هندی اثر ضد تهوع دارد. تمبر هندی را در آب خیس کرده و آنرا صاف کرده و با نبات بخورید. تمبرهندی مثل یک ملین عمل می کند. این میوه، یک اشتها آور بوده و منبعی از آنتی اکسیدان ها نیز به حساب می آید. خوردنش به همراه غذا به هضم آن کمک می کند. به علاوه برای کاهش تهوع مفید است، بنابراین اضافه کردن آن به غذا به خصوص در وعده غذایی افرادی که مشکل گوارشی دارند، توصیه می شود.

--- برای رفع تهوع و استفراغ ، سماق را با زیره و آب سرد مخلوط کرده و مصرف نمایید.

--- شوید بهترین درمان برای بیماران مبتلا به استفراغ شدید که نمی توانند هیچ غذایی حتی آب را در معده خود نگاه دارند است. این بیماران باید دمکرده شوید را آهسته آهسته بنوشند.

--- یک قاشق چایخوری پودر زنجبیل را در نصف لیوان آب جوش حل کرده میل کنید، میتوان یک قاشق غذاخوری عسل نیز به این محلول اضافه کرد.

--- زنجبیل نیز اثر ضد تهوع و استفراغ خصوصا در حاملگی و تهوع ناشی از سوار شدن ماشین است و ماده ی مفیدی در بهبود و آرام کردن معده شناخته شده‌ است. زنجبیل برای بهبود حالت تهوع ناشی از عمل جراحی و شیمی درمانی هم مفید است. تحقیقات کارشناسان علوم گیاهی در انگلیس، نشان میدهد که هیچ ماده‌ای نمی‌تواند در برابر تهوع و استفراغ جای این گیاه را بگیرد. به عنوان مثال در تحقیقی که در یکی از بیمارستان‌های لندن انجام گرفت، مشخص شد که زنجبیل گیاهی ایده‌آل برای درمان تهوع بیماران، پس از عمل جراحی است. نکته جالب دیگر درباره زنجبیل این است که برای رفع حالت تهوع هنگام سفر ناشی از حرکت ماشین،‌ هواپیما یا کشتی نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

--- ویتامین B6 از جمله ویتامین های محلول در آب است که در رفع تهوع موثر است. این ویتامین در مواد غذایی زیر وجود دارد: گردو، بادام زمینی، لوبیا سفید، نخودفرنگی، سویا، اسفناج، گوجه فرنگی، ذرت، گندم کامل، سبوس گندم، جگر، قلوه، گوشت گاو، میگو، بوقلمون، تخم مرغ ، شیر، انگور، طالبی، آناناس، سیب، پرتقال، گلابی و هلو

--- نعناع نیز گیاهی خوراکی و دارویی با نام علمی (Menttha piperita) است. اسانس نعناع هضم کننده ی غذا، ضد تهوع، ضدنفخ و اسپاسم می باشد. البته نعناع در مواردی که به علت ضعف در اسفنگتر کاردیا دچار ریفلاکس هستند منع مصرف دارد.

--- زرشک، منقبض کننده طحال بوده و اثر ضد تهوع دارد، اما استفاده مقدار زیاد آن باعث اسهال و حتی فلج مرکز تنفسی می شود. مصرف زرشک به مقدار 2 گرم در طول روز و به مدت سه بار توصیه می شود و مصرف بیش از اندازه آن می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند.

--- پودر سماق در درمان اختلالات گوارشی و مشکلات روده بزرگ، برطرف کردن حالت تهوع و بی اشتهایی موثر است.

--- میوه سنجد از نظر طب سنتی، طبیعت سرد و خشک دارد و ضد تهوع و صفرابر است.

--- آب لیموترش تازه خاصیت ضد تهوع دارد. 

--- آلبالو ضد عفونی کننده قوی روده ها است. به درمان کم خونی، خستگی، دیابت، نارسایی کبد، آرتریت (درد و التهاب مفاصل) و حالت تهوع کمک می کند.

--- پونه برای مقابله با حالت تهوع و استفراغ، مشکلات و ناراحتی های گوارشی موثر است، به طوری که از ترش کردن معده جلوگیری می کند و برای هضم غذا و برطرف کردن سکسکه مفید است.

 علل ایجاد تهوع :

مسمومیت با چند ماده که موجب تهوع می شود :

1- مصرف 3گرم زعفران در ماه برای هر فرد مناسب است و استفاده بیش از 5گرم زعفران در یک وعده غذایی، عوارضی همچون سرگیجه، کاهش تعداد ضربان قلب و احساس تهوع در پی دارد. همچنین، این میزان زعفران در دوران بارداری احتمال سقط جنین را افزایش می دهد.

2- پروتئین موجود در تخم مرغ می تواند در برخی افراد ایجاد حساسیت کرده و منجر به بروز علائم آلرژی غذایی شود. سردرد، کهیر، خارش پوست، حالت تهوع و استفراغ و درد معده از علائم شایع آلرژی به تخم مرغ است. 

3- مصرف بیش از حد کافئین بدخلقی، بی خوابی، تپش قلب و سرگیجه، حالت تهوع، اسهال، سردرد و بی اشتهایی ایجاد می کند.

دکتر نسیبه هاشم خانی

ناگته نماند تهوع در طب سنتی علتهای متععدی دارد که در بحث فوق به برخی اشاره شده است

اما در باب ویار زنان باردار حتما باید  بیمار توسط طبیب معاینه و سپس راه علاج مناسب به وی عرضه شود که اکثرا هم معالجه میشوند بر عکس طب جدید که تمام انها را به ویتامین ب6 بسته که فقط در برخی اثر دارد

نویسنده: احیای طب سنتی ׀ تاریخ: دو شنبه 13 بهمن 1392برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

 -1 بهترین غذا برای نوزادان ، شیر مادر است . خداوند سبحان حداقل و حد اكثری برای آن قائل شده .

 -2 حد اقل شیر دهی مادران به نوزادان 21 ماه می باشد . ( سوره احقاف آیه 15
-3 حد اكثر شیردهی مادران به نوزادان 24 ماه می باشد . ( سوره بقره آیه 233
-4 بهتر است كه نوزاد را از 7 ماهگی بمرور به آب میوه جات طبیعی عادت بدهند و بهترین آن آب سیب است .
-5 در مرحله بعد پیشنهاد می شود كه حریره بادام مخصوص را به نوزاد بدهید .
-6 بعد از اتمام یك سال ، می توانید فرزند خود را با عسل تغذیه كنید .

حریره بادام مخصوص
مواد لازم : 5 عدد مغز بادام شیرین و خام , دو سوم لیوان آب ، 1 قاشق غذا خوری آرد برنج قهوه ای ،
عصاره كشمش 2 قاشق غذا خوری .
طرز تهیه : مغز بادام را با آب داغ خیس كرده ، پوست بكنید و همراه آب ، در مخلوط كن مخلوط كنید ، سپس در طرف
كوچكی ریخته و بعد آرد را اضافه كرده و روی اجاق با حرارت ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید تا بجوشد . در این حال
حریره را از روی اجاق برداشته و عصاره كشمش را به آن افزوده و صبر كنید تا خنك شود . سپس كودك خود تغذیه كنید
.
طرز عصاره گیری كشمش
یك استكان كشمش سایه خشك یا آفتاب خشك را تمیز كرده و بشوئید و با یك لیوان آب جوشیده ولرم مخلوط كرده
ودر مخلوط كن ، مخلوط كنید، تا بصورت شیره در آید و بعد صاف كرده و سپس مورد مصرف قرار دهید.
 
نوع دیگر حریره بادام
-6 در این نوع حریره بادام از آرد جوانه گندم استفاده شود. گندم با پوست را جوانه زده، بعد خشك كنید و در آخر
آسیاب كرده و آرد جوانه را بدست آورید و در غذای كودك استفاده كنید. هفته ای 2 بار كودك خود را با انواع حریره
تغذیه كنید.
 
نوع دیگر حریره بادام
در این نوع حریره، مخلوطی از آرد جوانه گندم و آرد برنج قهوه ای استفاده شود.
 
حریره فندق
این حریره نیز مثل حریره بادام تهیه می شود؛ با این اختلاف كه به جای بادام از 5 عدد فندق خام درشت استفاده شود.
توجه: این حریره برای كودكانی كه یبوست مزاج دارند مفید است.
 
سوپ سبزیجات
كودك خود را 2 بار در هفته با این سوپ تغذیه كنید .
مواد لازم : برنج قهوه ای نیم كوب شده 1 قاشق غذا خوری ، بلغور گندم 1 قاشق مربا خوری ،
جو پوست كنده نیم كوب
شده 1 قاشق غذا خوری ، عدس 1 قاشق مربا خوری سیب زمینی پوست كنده كوچك 1 عدد . گشنیز و جعفری خرد
شده 2 قاشق غذا خوری . گوجه فرنگی متوسط رنده شده 1 عدد . نمك در یا بمقدار كم .
همه مواد را با دو ونیم لیوان آب در ظرف لعابی یا سفالی ریخته و روی اجاق بگذارید ، تا بمرور پخته و جا بیفتد وآماده
گردد .

پوره سبزیجات
مواد لازم : هویج فرنگی یك عدد كوچك ، كدو حلوائی یك تكه كوچك ، روغن زیتون یك قاشق چای خوری ، انبه یك
قاشق غذا خوری . هر دو را بخار پز كرده و پوست كدو را جدا كنید ودر پیاله ای با چنگال له كنید ، سپس یك قاشق غذا
خوری انبه را به كدو و هویج اضافه كنید و بعد یك قاشق چای خوری روغن زیتون بكر و چند قطره آب لیمو ترش تازه را
به آن اضافه كرده و خوب هم بزنید.
وكودك خود را تغذیه كنید . هفته ای دو بار كودك خود را با این غذا تغذیه كنید .
 
پوره سیب زمینی با خرما
مواد لازم : سیب زمینی متوسط یك عدد ، خرمای رطب پوست كنده یك عدد . سیب زمینی را بخار پز كرده
و با چنگال له كنید و سپس خرمای رطب را هسته جدا كرده
و پوست بكنید و خوب مخلوط كنید و بعد یك قاشق چای خوری روغن
زیتون را به آن اضافه كنید . كودك خود را هفته ای دو بار با این غذا تغذیه نمائید .
 
پوره سبزیجات و میوه جات
مواد لازم : انجیر خشك رسیده قهوه ای 5 عدد ، برگه خشك آفتابی زرد آلو 5 عدد ، مغز پسته خام 5 عدد . همه را تمیز
كرده وشسته و با نصف لیوان آب خیس شود . بعد از آماده شدن در پیاله ریخته و با چنگال له كنید و هفته ای دو بار
كودك خود را با این پوره تغذیه كنید .
توجه : در صورت استفاده از مواد حیوانی ، بهتر است كه بعد از یك سالگی بمقدار كم از ماهیچه گوسفند استفاده شود .
یك قلم كه همراه ماهیچه است به سوپ اضافه شود .
توصیه به مادران : سعی كنید كه بچه را شكم باره تربیت نكنید و پر خور بار نیاورید .
مادران سعی كنند كه كودك خود را بمرور به غذا خوردن عادت دهند و از كم شروع كنند .
بهترین غذا برای كودك ، شیر مادر بوده و مادرانی كه می خواهند به كودك خود خدمت كنند و او را خوب تغذیه كنند ،
بهتر است كه خود مادر غذای خوبی داشته باشد . تا فرزندش ، خوب تغذیه شود .
مادران سعی كنند كه كودك خود را به مواد غذائی بی محتوا مانند : ماكارونی ، بستنی ، انواع شكلات ، بیسكویت ، پفك و
چیپس و یخمك و غیره ......عادت ندهند .

پوره میوه جات
مواد لازم : سیب گلاب 2 عدد ، یك چهارم موز كوچك ، 1 قاشق مربا خوری كشمش شسته شده ، 2 عدد انجیر تازه یا
خیس شده و نصف استكان آب ، همه را در مخلوط كن ریخته و مخلوط كنید ، تا بصورت پوره در آید و كودك خود را هفته
ای دو بار با این خوراكی تغذیه نمائید .

جمشید خدادادی مبتكر طب قرآنی
نویسنده: احیای طب سنتی ׀ تاریخ: شنبه 14 دی 1392برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

 نسخه اول ضد سرماخوردگی :

 
 مواد لازم :
 
گلبرگ آقطی = ۵ قسمت
اکیناسه یا سرخارگل =  ۷٫۵ قسمت
ریشه ختمی  =  ۸ قسمت
 
طرز تهیه :
 
همه مواد بالا را با هم مخلوط کرده میکوبیم . یک قاشق مرباخوری از این مخلوط را در یک لیوان آب جوش به صورت جوشانده ضعیف تهیه میکنیم .
تذکر : این دارو چون حالت آنتی بیوتیک دارد هر ۶ ساعت یکبار و به صورت مرتب باید مصرف شود .
موارد دیگر استفاده : این دارو برای بیماریهای آنفولانزا - سرماخوردگی و برونشیت موثر است .
 
نسخه دوم ضد سرماخوردگی :
 
مواد لازم : 
 
آویشن شیرازی
عسل
 
طرز تهیه :
 
برای تهیه این داروی گیاهی آویشن را میکوبیم  و یک قاشق آویشن را در یک لیوان آب جوش دم میکنیم و بعد دم کرده را صاف میکنیم . بعد این دم کرده را روی حرارت ملایم میگذاریم و به همان اندازه عسل اضافه میکنیم . اضافه کردن عسل باید آرام آرام به همراه هم زدن صورت بگیرد. در این روش یک شربت تهیه میشود که در شیشه ای ریخته و میتوان این شربت را به مدت یک تا ۲ ماه در یخچال نگهداری کنیم .
 
نکته مهم : بهتر است این شربت را در شیشه های مربایی نگهداری کنیم و شیشه را کاملا پر نکنیم . که بتوان هر چند مدت شیشه را سر و ته کنیم تا عسل ها ته نشین نشوند .حتما در این شربت دقت شود نسبت عسل به آب دم کرده برابر باشد زیرا اگر عسل کمتر باشد خراب میشود اگر زیاد باشد زیاد شیرین میشود .
خواص عسل : عسل سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند . عسل ضد سرفه و ضد سرماخوردگی است
خواص آویشن : آویشن یک اسپکتورانت گیاهی است . سیستم تنفسی را تقویت میکند و از بسیاری از مشکلات تنفسی پیشگیری میکند . و خیلی از سرماخوردگی ها را در نطفه خفه میکند . و خاصیت تب بری خفیفی نیز دارد.
آویشن گیاه مورد تایید سازمان بهداشت جهانی به عنوان خلط آور و ضد سرفه میباشد . یک ضد عفونی کننده مناسب برای عفونت های عمقی سینه که با خلط غلیظ و زرد مشخص میشوند است .ضد آسم و برونشیت است.
برای رفع گلودرد : دم کرده یا تنتور رقیق شده آویشن به صورت غرغره استفاده شود .
 
نسخه ضد سرفه های شدید :
 
مواد لازم :
زوفا
سداب
عسل
 
طرز تهیه :
 
گیاه زوفا و سداب( به نسبت مساوی ) را با هم کوبیده و در هم وزن خود عسل مخلوط کرده در یک قاشق غذاخوری لیوان آب جوش ریخته درب لیوان را ببندیم و ۲۰ دقیقه بعد صاف کرده استفاده کنیم .
این دارو ضد سرفه های شدید – ضد تنگی نفس – ضد خس خس سینه – کاهش خلط است و غرغره آن دارویی عالی برای ورم و آماس لوزه (ورم لوزه) است.
 
 نسخه دیگر برای ضد درمان سرماخوردگی :
 
یک شلغم را کاملا شسته سرش را ببرید . داخلش را خالی کنید و بعد داخل آن را عسل یا شکر که البته عسل بهتر است بریزید و درب آن را بگذارید . و این شلغم را مدتی کناری بگذارید بعد از مدتی یک شیره ای تولید میشود که برای درمان سرماخوردگی خیلی خوب و موثر است .
 
 نسخه ضد سرماخوردگی و آنفولانزا :
 
۲ تا ۴ گرم از گیاه رزماری را در یک لیوان آب جوش دم کرده و روزانه ۳ بار برای درمان یا پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا مصرف کنید .
 
منبع: عطار باشی و گیاهان دارویی
 
نویسنده: احیای طب سنتی ׀ تاریخ: دو شنبه 25 آذر 1392برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

  

یکی از عوامل موثره در دانه های قهوه اسید کلروجنیک است که خاصیت چربی سوزی دارد و چربی های نهفته در بدن را به انرژی تبدیل می کند. اما این جواهر ارزشمند در بودادن قهوه تا 70 درصد از بین می رود و تنها مقدار کمی از آن باقی می ماند. از این رو تنها راه بهره مند شدن از آثار آن استفاده از دانه های زنده و سبز قهوه است.

مصرف قهوه سبز با تبدیل چربی ها به انرژی، نیروی حیاتی را افزایش داده و نیاز به غذا را کاهش می دهد، از این رو می تواند راه حلی برای اشتهای مفرط هم باشد.

تحقیقاتی که در این رابطه انجام و منتشر شده نشان می دهد:

ــ مصرف قهوه سبز ماهانه 5% از وزن را کاهش می هد

ــ هیچ عارضه ای مشاهده نشده است

ــ هیچ نیازی به رژیم غذایی نیست

ــ منبع غنی آنتی اکسیدان است

ــ روند تخریب دی ان ای را کند می کند

این راه حل، روشی بسیار ارزان و آسان است

اسیدکلروجنیک موجود در قهوه آنتی اکسیدانی پر قدرت است و اثرات آنتی اکسیدانی آن از چای سبز و حتی ویتامین سی هم قوی تر است. تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده نشان داده است که مصرف قهوه سبز روند تخریب دی ان ای را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

انواع مختلفی از قهوه در جهان کشت می شود که به لحاظ ژنتیکی، تعداد کروموزوم ها و طعم و بو و عوامل موثره متفاوتند. میزان اسیدکلروجنیک هم در انواع مختلف متفاوت و گاهی تا دو برابر انواع معمول است و از این رو اثر بخشی آن در کاهش وزن هم بیشتر است.

از آنجا که اصولا مشاهدات مبتنی بر علوم رایج برای درک همه اثرات خوراکی ها کافی نیستند به مخزن الادویه مراجعه شد که مرجع گرانمایه طب سنتی در خواص داروهای گیاهی، معدنی و حیوانی است. در این کتاب فواید زیر برای قهوه ذکر شده است:

ــ انسدادها را باز می کند

ــ درد مفاصل را تسکین می دهد

ــ در غلبه دم و غلظت صفرا و سودا مفید است

ــ بلغم و چربی زاید را از بین می برد

ــ اخلاط را رقیق می کند و مانع از غلظت آنها می شود

ــ لینت دهنده است و از این جهت در درمان یبوست مفید است

ــ حرارت کبد را رفع می کند

ــ ادرار آور است و می تواند برای کلیه و مثانه مفید باشد

ــ در سرفه رطوبی و عفونت ریه و ترشح پشت حلق مفید است

ــ مقوی معده است

ــ مانع از بالا رفتن بخارات معده و صدمه به سر می شود

ــ در اغلب سردردها مفید است

ــ در انواع جنون خصوصا نوع گرم آن موثر است

ــ در هموروئید مفید است

ــ تشنگی مفرط را تسکین می دهد

ــ اسهال را رفع می کند

ــ خواب آلودگی را از بین می برد

برخی حکما هم مضراتی برای آن ذکر کرده اند که مولف مخزن می گوید این مضرات معمولا نتیجه مصرف افراطی قهوه و بسیار حرارت دادن آن است.

قهوه را ناشتا با معده خالی یا بلافاصله بعد از غذا نباید خورد. مصلح آن شیرین کردن با عسل و افزودن زعفران است.

قهوه دارای دو بخش است، پوسته و قسمت مرکزی و اسید کلروجنیک بیشتر در بخش مرکزی متمرکز است که با توجه به پوسته سختی که دانه قهوه دارد دسترسی به آن سخت است.

از این رو برای مصرف آن پیشنهاد می شود هر روز ده عدد دانه قهوه را در نصف لیوان آب خیس کنند تا روز بعد جوانه بزند، سپس آب آن را در زمان مناسب با عسل شیرین کنند و بنوشند و دانه ها را در طول روز بجوند و ده دانه دیگر را برای روز بعد خیس کنند.

با این روش دانه بیدار شده جوانه می زند و ویتامین ها و سایر قابلیت های آن به حداکثر می رسد و مواد موثره آن وارد آب می شود.

پیشنهاد می شود از روی آوردن به محصولات تجاری تحت عنوان عصاره قهوه سبز پرهیز کنید، در فراوری این محصولات معمولا از ترکیبات و روش های شیمیایی استفاده می شود که می تواند مضر باشد و در عین حال گرانتر هم هست. تا وقتی روش های طبیعی و دستکاری نشده هست هیچ نیازی به مراجعه به روش های صنعتی نیست. خصوصا که این روش ها عمدتا به منظور برند سازی به کار گرفته می شوند و هیچ دلیل منطقی دیگری برای آن مطرح نیست.

برای اطلاعات بیشتر و نحوه تهیه قهوه سبز واژه "قهوه سبز" را به شماره 09121458025 پیامک بزنید.

 

با آرزوهای خوب

حمیدرضا غیاثی

نویسنده: احیای طب سنتی ׀ تاریخ: شنبه 23 آذر 1392برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

روغن زیتون (olive oil)

ماساژ پوست سر با روغن زیتون به طور معمول روشی بسیار عالی برای مبارزه با خشکی پوست و پوسته شدن آن به خاطر قرار گرفتن در آفتاب (یا هوای خشک و خشن) میباشد. استفاده از روغن زیتون طبق تحقیق و نوشته harish johari (نویسنده آیووردیک ماساژ ) در تکنیکهای سنتی هند برای بالانس کردن جسم و روان به کار میرفته، متخصصان آیووردیک روغن زیتون را برای دردهای نقرس، تورم ها، آرتروز و دردهای عضلانی تجویز میکنند. همچنین روغن زیتون خواصی چون برطرف کردن خشکی و پوسته شدن پوست سر و شوره سر را نیز دارد. کمی ماساژ با روغن زیتون میتواند موهای شما را درخشانتر و پوست سر را سلامت و تقویت گرداند.

اگر به دنبال ماده طبیعی برای زیبایی و شادابی پوست خود هستید، بدانید که روغن زیتون موثر بوده و هماکنون در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد. روغن زیتون به پوست خود بمالید. روغن زیتون مانع از خشکی پوست شده و رطوبت کافی را به پوست میرساند. امروزه در بسیاری از شامپوها، روغنهای حمام، کرم ها، صابونها و روغنهای ماساژ از روغن زیتون استفاده میشود. این روغن به دلیل داشتن پلیفنولها از آسیبهای پوستی که ممکن است در مواجهه با نور خورشید ایجاد شود، جلوگیری میکند. در یونان باستان، مصر و روم از این ماده برای زیبایی پوست زنان استفاده میشد .

 بیماریهای قلبی در اثر واکنش اکسیژن در بدن و تولید رادیکالهای آزاد و وجود کلسترول بد ایجاد میشود اما دانشمندان پرتغالی دانشگاه پورتو دریافتند که در روغن زیتون نوعی آنتی اکسیدان وجود دارد که سلولهای قرمز خون را از صدمه دیدن محافظت میکند. به گفته این محققان روغن زیتون دارای نوعی ماده است که نقش مهمی در محافظت از سلولهای خونی دارد. دانشمندان قبلا اثر محافظتی روغن زیتون روی قلب را کشف کرده بودند اما اکنون دلیل این حفاظت را بهتر درک میکنند به این ترتیب که مصرف 25 سیسی یعنی 2 قاشق غذاخوری روزانه به مدت 1 هفته سبب کاهش چشمگیر کلسترول و افزایش آنتیاکسیدانهای خون میشود.

طرز تهیه:

در قدیم روغن زیتون را به این طریق تهیه میکردند: ابتدا به تنه درخت زیتون با چوب میزدند تا میوههای زیتون به زمین بیفتند. سپس آنها را با کمک سنگ داخل کاسههای چوبی له میکردند تا به روغن بیفتند. امروزه میوه زیتون را تکههای ریز میکنند و از آن خمیری به دست میآورند. این خمیر را با آب مخلوط نموده و داخل دستگاه گریز از مرکز (سانتریفوژ) میریزند. در این دستگاه ضمن چرخش، روغن زیتون از بقیه مواد جدا میشود.

زیتون، سرشار از اسید اولئیک، اسید چرب تک غیر اشباع و حاوی چندین ترکیبات فعال زیستی مانند آنتی اکسیدان ها است. در روغن زیتون نوعی آنتی اکسیدان وجود دارد که سلولهای قرمز خون را از صدمه دیدن محافظت میکند. این روغن توسط معده بسیار خوب تحمل میشود و مانع از زخم معده میشود. این روغن به دلیل داشتن پلیفنولها از آسیبهای پوستی که ممکن است در مواجهه با نور خورشید ایجاد شود، جلوگیری میکند.

روغن زیتون حاوی چربی اشباع نشده است که نوع خوب چربی محسوب میشود. چربیهای اشباع نشده، سطح کلسترول بد خون (LDL) را کاهش داده و باعث افزایش سطح کلسترول خوب خون (HDL) میشوند و مانع رسوب پلاک ها در جدار شریان شده و در نتیجه مانع تنگ شدن شریانها می شود.

روغن زیتون سرد یا بکر یا مادر که با فشار زیاد از زیتونها خارج میشود و این روغن از نظر کیفیت بهترین نوع روغن زیتون است.

خواص خوردن روغن زیتون

1-روغن زیتون از سکته ی قلبی جلوگیری میکند.

بر اساس یک مطالعه جدید در فرانسه، افراد مسن که روغن زیتون مصرف میکنند خود را از سکته مغزی محافظت می کنند. بوردوکس دیژون و مونت پلیر (Bordeaux, Dijon &Montpellier) محققان این پروژه اطلاعات را از 7625 فرد و در 65 سال از سه شهر در فرانسه جمع آوری کرده بودند. هیچ یک از شرکت کنندگان سابقه سکته مغزی نداشت. نتایج نشان  کسانی که برای پخت و پز و سس از روغن زیتون استفاده میکنند در مقایسه با دیگران 41% کمتر به سکته مغزی دچار میوند. این نتایج با در نظر گرفتن وزن، رژیم غذایی، فعالیت بدنی و عوامل خطر دیگر اشاره شد.

2-روغن زیتون خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد

به طور سنتی یک رژیم غذایی کم چربی برای جلوگیری از بیماری های مختلف از جمله بیماری قلبی و دیابت تجویز میشود. در حالی که مطالعات نشان داده اند که رژیم های غذایی چربی بالا، ممکن است خطر ابتلا به برخی از بیماری ها از جمله سرطان و دیابت را افزایش دهد، منظور نوع چربی است نه میزان چربی. یک رژیم غذایی غنی از چربی های اشباع نشده مونو مانند آنهایی که در روغن زیتون است، از بدن در مقابل بسیاری از این بیماری های محافظت می کند. مطالعه اخیر اسپانیایی منتشر شده درمجله علمی مراقبت از دیابت  نشان می دهد که یک رژیم غذایی به سبک مدیترانه ای غنی از روغن زیتون خطر ابتلا به دیابت نوع II را 50% کاهش می دهد. دیابت نوع II رایج ترین شکل از دیابت است.

3-روغن زیتون قلب را جوان نگاه میدارد

یک رژیم غذایی غنی از روغن زیتون ممکن است قادر به کم کردن سرعت پیر شدن قلب شود. این یک واقعیت است که با مسن تر شدن ما قلب هم از طریق یک روند طبیعی پیری می شود. این مطالعه که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی به چاپ رسید، یک رژیم غذایی غنی از روغن زیتون در مقایسه با یک رژیم غذایی غنی از چربی های اشباع شده و به این نتیجه رسیدند که رژیم غذایی غنی از روغن زیتون، در کاهش آسیب و اختلال عملکرد قلب موثر است.

4-روغن زیتون مبارزه پوکی استخوان

پوکی استخوان یک بیماری است که با کاهش در توده استخوان همراه است.این بیماری در زنان یائسه رواج دارد. روغن زیتون با افزایش حجم استخوان مانع پوکی آن میشود

5-روغن زیتون ضد افسردگی 

مطالعه بر روی 12،059 داوطلبی که بخشی از پروژه خورشید، (یک مطالعه آینده نگر در میان فارغ التحصیلان دانشگاه اسپانیایی، با هدف شناسایی عوامل در رژیم غذایی از بیماری عروق کرونر و سکته مغزی، و اختلالات دیگر) بودند انجام شد. محققان از این داوطلبان بیش از 6 سال اطلاعات جمع آوری کردند. در آغاز مطالعه هیچ یک از داوطلبان از افسردگی رنج نمی برد، و در پایان از این مطالعه، 657 مورد افسردگی تشخیص داده شد. داده ها نشان داد که داوطلبان که مصرف چربی های ترانس بالا، چربی هیدروژنه و عمدتا در غذاهای فرآوری شده استفاده میکنند، 48 % بیشتر احتمال خطر ابتلا به افسردگی در مقایسه با داوطلبانی که این چربی ها را مصرف نمی کند، را دارند. علاوه بر این، محققان کشف کردند که مصرف بالای روغن زیتون و چربی های اشباع نشده موجود در ماهی و روغن های گیاهی چرب با کاهش خطر افسردگی همراه بود. به گفته محققان، این یافته ها نشان می دهد که بیماری های قلبی عروقی و افسردگی ممکن است برخی از مکانیزم های رایج مربوط به رژیم غذایی  را به طور مشترک داشته باشند.

6-روغن زیتون کمک به جلوگیری از سرطان پوست و سرطان پستان

یک مطالعه که در دانشگاه در آلمان انجام شد نشان داد که روغن زیتون، ممکن است مانع ابتلا به ملانوم بدخیم باشد. خطرناک ترین نوع سرطان پوست که ملانوم بدخیم است با مصرف روغن زیتون، که سرشار از آنتی اکسیدان ها است آهسته تر رشد میکند. کاروتنوئیدها رنگدانه های موجود در میوه ها و سبزیجات از جمله هندوانه، گوجه فرنگی، کدو تنبل و هویج است و در روغن زیتون نیز یافت می شود که باعث محافظت از پوست در برابر اثرات مخرب اشعه UV میشود. 

منبع

oliveoiltimes.com

نویسنده: احیای طب سنتی ׀ تاریخ: سه شنبه 19 آذر 1392برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

روغن خردل(mustard oil)

روغن خردل استخراج شده و عصاره گیری شده از دانه خردل میتواند در مراقبتهای درمانی استفاده شود. گیاه خردل بیشتر در منطقه مدیترانه رشد میکند و روغن آن به عنوان عصاره ضد دردهای مزمن شناخته شده است. روغن خردل رایحه خوشی دارد و بعد از مالیدن روی پوستو ماساژ پس ماند بسیار کمی دارد، این روغن برای دردها و التهاب آرتروز مفید است، در کشور هند از روغن خردل برای تقویت ریشه مو و پوست سر استفاده میشود. این روغم باعث جلوگیری از اسپاسم در ورزشکاران میشود.

 دو نوع مختلف از روغن از دانه خردل ساخته شده است . " اولین روغن نباتی چرب است که  از عصاره ی فشاردادن دانه است. دوم این است که اسانس نامیده می شود و توسط سنگ زنی دانه ها و اختلاط آنها را با آب و استخراج روغن از طریق تقطیر ساخته شده است. هر دو نوع روغن خردل طعم تندی دارند و دارای اسید اوریک می باشند.
اگر چه این روغن در شمال هند، نپال، بنگلادش، و کره  بسیار محبوب برای مصرف خوراکی است، اما در ایالات متحده، کانادا و بسیاری از کشورهای اروپایی مصرف خوراکی ندارد و تنها برای استفاده به عنوان روغن ماساژ می باشد، زیرا مطالعات اولیه اثرات اسید اوریک بر روی موش ها نشان داد که این اسید مضر می باشد.
 

فواید روغن خردل:

حفظ زیبایی
خردل علاوه بر بهبود طعم غذا، تأثیر مثبتی روی پوست به ویژه صورت دارد.
مایه تهیه شده از خردل و کمی آب را روی پوست بمالید و پس از چند دقیقه بشویید، پوست صورت را نرم و شاداب خواهد کرد. البته این ماسک برای پوست های خیلی حساس توصیه نمی شود.
سلامت قلب
روغن خردل غنی از چربی های تک اشباع نشده و اشباع نشده است، که می تواند به تعادل سطح کلسترول در بدن کمک کند.
ضد باکتری
روغن خردل با عفونت های باکتریایی در داخل روده بزرگ، روده ها، مجاری ادراری و سایر نقاط دستگاه گوارش مبارزه می کند.
ضد قارچ
روغن خردل برای عفونت های قارچی مناسب است. باید مستقیم روی نقاط این عفونت ها مالیده شود، توجه کنید این قسمتها را زیاد ماساژ ندهید
کمک های گوارش و کبد
با تحریک ترشح شیره معده و صفرا و همچنین تحریک سیستم دفع.
کمک تنفسی
بعضی از تحقیقات نشان می دهد که روغن خردل میتواند بر روی بیماران مبتلا به سینوزیت موثر باشد و باعث کاهش سرفه شود.
کمی روغن خردل را با کمی آب لیمو ترش، یک قاشق مرباخوری نمک، عسل و نصف لیوان آب گرم مخلوط کرده و بگذارید به مدت 10 دقیقه بماند و بعد غرغره کنید تا گلو باز شود. تاثیر این محلول تا چند روز محسوس خواهد بود. در صورت بازگشت گلودرد، این عمل تکرار شود.
دافع حشرات
به دلیل بوی تند میتواند دافع حشرات باشد
ضد التهاب و تسکین درد
مصرف موضعی روغن خردل می تواند از بین برنده ی اثرات دردناک روماتیسم و ​​آرتریت و همچنین کمک به تسکین مچ پا رگ به رگ شدن و دیگر دردهای مفاصل باشد.
سلامت پوست
ویتامین E از روغن خردل به بهبود سلامت پوست کمک می کند. در مقابل اشعه های فرا بنفش و حتی آلودگی های محیطی از پوست محافظت میکند
 
 منبع

healthdiaries.com

نویسنده: احیای طب سنتی ׀ تاریخ: سه شنبه 19 آذر 1392برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 29 صفحه بعد

CopyRight| 2009 , elmolabdan.LoxBlog.Com , All Rights Reserved
Powered By LoxBlog.Com | Template By:
NazTarin.Com